blog.skrz.sk
Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty
Vyhraj super ceny od Ikaru. Založ si cestovateľský Blog na Skrz.sk a pridaj cestu alebo Článok. Bloguj na Skrz.sk každý 50. príspevok vyhráva!

Články • Všetky RSS

Turistické chuťovky na strednom Slovensku

Turistická edícia Po Slovensku sa teší veľkej popularite, pretože ponúka praktické knihy, ktoré slúžia ako dokonalý sprievodca.

Celý článok...

Cyklotrasy pre milovníkov jazdenia

Vydavateľstvo DAJAMA vydalo v edícii Po Slovensku tri cyklistické novinky: Podjavorinský kraj, Košice a okolie, a Tatry a okolie. Cyklistická sezóna opäť odštartovala, takže ponúkame 75 tipov na najkrajšie cyklotrasy.

Celý článok...

Chodníky k plesám

Mnohí sa s obdivom skláňame pred skalolezeckými výkonmi pokoriteľov tatranských štítov – a potom je nám ľúto, že fyzická pripravenosť nám nedovoľuje zaradiť sa medzi nich. To však neznamená, že by sme si museli celkom upierať vysokohorskú turistiku! Presvedčí vás o tom kniha Chodníky k plesám.

Celý článok...

1000 naj... miest sveta

„Konečne je tu kniha, ktorá vám povie, čo je krásne, čo je zábavné a čo je jednoducho nezabudnuteľné – nech je to kdekoľvek na planéte,“ napísal o tejto knihe Newsweek. Takmer 1000 strán knihy 1000 nej...míst světa vás očarí, ohromí, zaujme a prenesie okolo celej Zemegule.

Celý článok...

Cesta na koniec sveta

 

Nadišla hodina ,,H“, dve hodiny poobede, pristavili našu loď Antartic Dream s ktorou sa budeme plaviť na Antarktický kontinent. Od teraz až do 18 hodiny ju naplnia 60 tonami vody, jedla, pitia a všetkého čo je potrebné na plavbu.

Celý článok...

Lovci lebiek trochu inak.

Štyri a pól hodiny trval let s ostrova Balli na Ostrov Papua Nová Guinea, respektíve Západná Papua (Irian Jaya) čo je polovica ostrova  v Indonézskej správe.

Celý článok...

Cesta na koniec sveta

Moja cesta na koniec sveta začala na Košickom letisku cez Bratislavu , Viedeň , Madrid až do Buenos Aires.

Celý článok...

Ako chutí Indonézia

Gurmánsky zážitok

Celý článok...

Lovci lebiek trochu inak

(pokračovanie)

Celý článok...

Karneval na vode

...pre všetkých ktorý sa chystajú do Benátok bez sprievodcu - ja Vás povodím :-)

My sme sa vybrali autobusom /prvý a posledný krát/ a výnimočne cez cestovku. Nemali sme totiž veľmi čas na naštudovanie si reálií. No v konečnom dôsledku, nám slovenský sprievodca jednej nemenovanej cestovky veľmi nepomohol. Takže sme si všetko pozisťovali priamo na mieste a sami. Ešte že všade dostať knižné bedekre :-)

Celý článok...

Divy Tatier

Vedeli ste, že Tatry vznikli vďaka nebeskej nehode? Dodnes tieto veľhory udivujú nielen ľudí, ktorí pod nimi žijú, ale aj návštevníkov z rôznych kútov sveta, ktorým sa do uší doniesli zvesti o nesmiernej nádhere tatranskej prírody. Tým, ktorí ešte nevedia, že Tatry sú naozaj udivujúce a krásne, je venovaná kniha Divy Tatier. A ako to bolo s tou nebeskou nehodou?

Celý článok...

Moja zamilovaná Argentína

V minulom storočí v tridsiatich rokoch v čase krízy,  vycestoval môj dedo za prácou do Ameriky, prešiel viacero krajín od Brazílie, Uruquaja až po Argentínu. Najprv pracoval na ranči ako gaučo, neskôr robil mäsiara a kuchára pre celé osadenstvo ranča. Bol tam dlhých 30 rokov. Keď sa dedko vracal späť do vlasti dal sa vyfotografovať pred obeliskom v Buenos Aires. Tú fotografiu som si obľúbil aj po jeho smrti, držím ju ako nejaký poklad.

Keď sa vrátil s podlomeným zdravím, sedávali sme na verande, tam prišla reč aj na Ameriku a o cestovaní, počúval som ho s otvorenými ústami, mal množstvo otázok hlavne o Argentíne, z jeho rozprávania som považoval túto krajinu za raj na zemi, rozprával mi aká je to veľká krajina, aká je krásna príroda, aké jedlá sa tam jedia, a aký sú tam ľudia, už vtedy som vedel o Argentíne viac ako hocikto iný, nabudil môj  detský rozumček tou americkou exotikou.

Celý článok...

Kam na kávu, pivo a sangriu v Barcelone

Keď ste už tými šťastlivcami, ktorí sa dostali do Barcelony - či už na víkend alebo na dlhší čas, určite by ste nemali vynechať návštevu jedného z týchto miest...beach

Celý článok...

Naučte sa po španielsky v Španielsku

beachUčiť sa cudzie jazyky je pre niekoho zábava a pre niekoho utrpenie. Pre mňa je to zábava a každé nové slovo, ktoré sa naučím ma posúva o krok ďalej. Aj ja som podľahla španielskemu ošialu a rozhodla sa naučiť po španielsky. Tu je niekoľko dôvodov prečo:

 

Celý článok...

Španielske jedlo a nápoje

Čo sa Vám prvé objaví pri slovách španielske jedlo a nápoje? Mne osobne tortilla (lebo som ju mala na obed :) a možno sangria, ktorú sme včera pili v jednom bare na La Ramba v Barcelone :) ale to je naozaj len kúsok z toho, čo rozmanitá španielska kuchyňa naozaj ponúka...coctail

Celý článok...

Oviedo - nenápadné mesto na severe Španielska

Ak sa dostanete na sever Španielska, určite Vám odporúčam zastaviť sa aspoň na jeden deň, prípadne aj noc (najlepšie piatkovú alebo sobotňajšiu :) v Oviede. Alebo rovno ostaňte na celý víkend.Oviedo2

Celý článok...

Môj jazykový pobyt

Moje leto 2010.

Celý článok...

Slovak Express prišiel úspešne do svojho cieľa alebo...

Dvaja slovenskí cestovatelia- Juraj Sasko a Peter Lukáček sa v období od 1.1.2011 až do 15.1.2011 zúčastnili unikátnej akcie Tuk tuk trip 2011 (www.tuktuktrip.com), ktorej cieľom bolo prejsť Indiu zo severu na juh v autorikši- takzvanom tuktuku a vyzbierať peniaze na stavbu vodovodu pre ľudí v Indii bez prístupu k pitnej vode. Celá akcia sa podarila, peniaze sa vyzbierali a naši cestovatelia prišli úspešne do ciela.

Celý článok...

Cesta naprieč Indiou v tuk tuku

Dvaja Slováci sa na konci Decembra vyberú do Indie aby ju prešli zo severu na juh v motorovej autorikši a popri tom vyzbierali nejaké peniaze aj na stavbu vodovodu pre ľudí bez prístupu k pitnej vode.

Celý článok...

NAMIBIA OFF ROAD SAFARI

Namibia off road safari - Autor fotografie: Peter Krutil/Foto Safari Namíbia 2008

Karibik a Seychely vám pripadajú všedné a málo exotické? V Indii a na Kube bol už každý a Antarktída je príliš ďaleko. A vy máte chuť na nejakú naozajstnú vychytávku. Na sto percent môžeme zaručiť, že keď sa váš namyslený sused vráti z Francúzskej Polynézie a nedočkavo vám o tom bude chcieť porozprávať, pri oznámení kde ste boli na dovolenke vy, mu padne sánka na čerstvo pokosený trávnik :-)

Celý článok...

FOTO SAFARI V NAMÍBII

Filmár a fotograf Miro Pokorný Vás pozýva na Foto Safari do najfotogenickejšej krajiny sveta ...

Kaokoland - Himba - Autor fotografie: Julo Nagy/Foto Safari Namíbia 2008 Sossusvlei - Autor fotografie: Julo Nagy/Foto Safari Namíbia 2008 Sandwich Harbour - Autor fotografie: Julo Nagy/Foto Safari Namíbia 2008 Spitzkoppe - Autor fotografie: Julo Nagy/Foto Safari Namíbia 2008 Hoanib Rivier - Autor fotografie: Julo Nagy/Foto Safari Namíbia 2008 Hoanib Rivier - Autor fotografie: Julo Nagy/Foto Safari Namíbia 2008

Na čo sa môžete tešiť ...?

Celý článok...

Expedícia "Biela čiapka" - Tanzánia. Vyrážame! (1....

Na svadobnú cestu sme si vybrali destináciu Africká Afrika (inými slovami žiaden Egypt alebo Tunis). Chceli sme vidieť typické africké zvieratká a vôbec celkovo tú krásnu prírodu. Tiež sme chceli vyskúšať pláže niektorého ľúbezného afrického ostrova. Takto sa začal rysovať prvotný návrh destinácie dovolenky a aktivít realizovaných v rámci nej. Našťastie sa nám to nepodarilo zrealizovať hneď po svadbe, ale až o rok neskôr. Prečo našťastie? Pretože manžel doplnil do nášho prvotného plánu ďalší bod - výstup na najvyšší vrchol Afriky - Uhuru 5895 m.n.m. (čo je najvyšší vrch krátera Kibo, ktorý je v NP Kilimanjaro). Inými slovami na najvyšší vrch Kilimanjara. Tento odklad nám získal aj viac času na prípravu a vytešenie sa z našich plánov. Po chvíľke zvažovania, cieľ našej budúcoročnej dovolenky bol jasný. Tanzánia.

Ešte skôr ako aspoň jedným očkom mrknete na tento príspevok uvedomte si jednu vec:

  • Ešte nikdy som nebola na tak vzrušujúcej a skvelej dovolenke.
  •  Ešte nikdy som nemala žiaden blog.

Dôsledky:

  • Môj opis asi bude priveľmi podrobný.
  • Môj štýl písania asi nič moc :-)

Tak kľudne kritizujte, ja budem len rada :-)

Celý článok...

HOROMIL FEST 2010

Festival horských a cestopisných filmov, 11. september v Považkej Bystrici  (VIAC NA www.horomilfest.sk)

Celý článok...

Rumunskom krasnym

Krátky cestopis o Rumunsku

Celý článok...

Cesta juhovýchodnou Áziou 2010 - 2 Kuala Lumpur

Ako sa nám mapa pomotala...

Celý článok...

1 2 3 4 5 6  Ďalej»

Najčítanejšie články RSS

Najviac komentované RSS

Najaktívnejšie blogy RSS

Najnovší cestovatelia RSS

Partneri