blog.skrz.sk
Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty
Vyhraj super ceny od Ikaru. Založ si cestovateľský Blog na Skrz.sk a pridaj cestu alebo Článok. Bloguj na Skrz.sk každý 50. príspevok vyhráva!

Články • Afrika (6) RSS

NAMIBIA OFF ROAD SAFARI

Namibia off road safari - Autor fotografie: Peter Krutil/Foto Safari Namíbia 2008

Karibik a Seychely vám pripadajú všedné a málo exotické? V Indii a na Kube bol už každý a Antarktída je príliš ďaleko. A vy máte chuť na nejakú naozajstnú vychytávku. Na sto percent môžeme zaručiť, že keď sa váš namyslený sused vráti z Francúzskej Polynézie a nedočkavo vám o tom bude chcieť porozprávať, pri oznámení kde ste boli na dovolenke vy, mu padne sánka na čerstvo pokosený trávnik :-)

Celý článok...

FOTO SAFARI V NAMÍBII

Filmár a fotograf Miro Pokorný Vás pozýva na Foto Safari do najfotogenickejšej krajiny sveta ...

Kaokoland - Himba - Autor fotografie: Julo Nagy/Foto Safari Namíbia 2008 Sossusvlei - Autor fotografie: Julo Nagy/Foto Safari Namíbia 2008 Sandwich Harbour - Autor fotografie: Julo Nagy/Foto Safari Namíbia 2008 Spitzkoppe - Autor fotografie: Julo Nagy/Foto Safari Namíbia 2008 Hoanib Rivier - Autor fotografie: Julo Nagy/Foto Safari Namíbia 2008 Hoanib Rivier - Autor fotografie: Julo Nagy/Foto Safari Namíbia 2008

Na čo sa môžete tešiť ...?

Celý článok...

Expedícia "Biela čiapka" - Tanzánia. Vyrážame! (1....

Na svadobnú cestu sme si vybrali destináciu Africká Afrika (inými slovami žiaden Egypt alebo Tunis). Chceli sme vidieť typické africké zvieratká a vôbec celkovo tú krásnu prírodu. Tiež sme chceli vyskúšať pláže niektorého ľúbezného afrického ostrova. Takto sa začal rysovať prvotný návrh destinácie dovolenky a aktivít realizovaných v rámci nej. Našťastie sa nám to nepodarilo zrealizovať hneď po svadbe, ale až o rok neskôr. Prečo našťastie? Pretože manžel doplnil do nášho prvotného plánu ďalší bod - výstup na najvyšší vrchol Afriky - Uhuru 5895 m.n.m. (čo je najvyšší vrch krátera Kibo, ktorý je v NP Kilimanjaro). Inými slovami na najvyšší vrch Kilimanjara. Tento odklad nám získal aj viac času na prípravu a vytešenie sa z našich plánov. Po chvíľke zvažovania, cieľ našej budúcoročnej dovolenky bol jasný. Tanzánia.

Ešte skôr ako aspoň jedným očkom mrknete na tento príspevok uvedomte si jednu vec:

  • Ešte nikdy som nebola na tak vzrušujúcej a skvelej dovolenke.
  •  Ešte nikdy som nemala žiaden blog.

Dôsledky:

  • Môj opis asi bude priveľmi podrobný.
  • Môj štýl písania asi nič moc :-)

Tak kľudne kritizujte, ja budem len rada :-)

Celý článok...

Južná Afrika (časť 3.)

Ten film včera sa tuším volal Scorpion King. To aby sa uzavrela slučka. Ráno sme sa vybrali zasa do prístavu, už len preto, lebo včera sa nedalo nič nakúpiť. Bookli sme si plavbu lodičkou a voľnú hodinu sme strávili obzeraním obchodov a drobnými nákupmi. Konečne som sa dostal k biblii Juhoafrického vína – John Platter’s Wine Guide 2003.

Celý článok...

Južná Afrika (časť 2.)

Ráno sme si pekne privstali o 5:30 a po krátkom čajíku na terase sme znova vyrazili autom von. Posádka ako včera, iný smer. Hneď na začiatku sme narazili na pokojne sa pasúceho nosorožca. Aby sme na neho lepšie videli, vyskákali sme z auta, Jackie zobrala flintu a oblúkom sme sa k nemu približovali.

Celý článok...

Južná Afrika (časť 1.)

Oddiel Afrických dobrodruhov v počte 2 kusy štartuje zasa na juh. Petra vraví, že v tých klobúkoch budeme vyzerať ako dvaja Pampaliniovia. Nech sa z nás levy smejú, mne je to jedno, aj tak mi tam bude hlavne teplo. Toto je môj štvrtý výlet pod Južný kríž.

Celý článok...

Najčítanejšie články RSS

Najviac komentované RSS

Najaktívnejšie blogy RSS

Najnovší cestovatelia RSS

Partneri