blog.skrz.sk
Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty
Vyhraj super ceny od Ikaru. Založ si cestovateľský Blog na Skrz.sk a pridaj cestu alebo Článok. Bloguj na Skrz.sk každý 50. príspevok vyhráva!

Články • Austrália a Oceánia (8) RSS

3. "Mliečnou cestou" po zemi - alias Cesta okolo sveta...

Nádherný raj uprostred Pacifiku bol jednou z posledných oblastí sveta, čo sa osídľovania týka. Až pár stoviek rokov plus-mínus okolo narodenia môjho vtedy rovesníka – Ježiša Krista, sa ľudia dostali aj sem. Zároveň s Hawajskými ostrovmi. Prví „dovolenkári“ mohli byt z oblasti Indonézie a Filipín, sú to však len dohady, nik to zatiaľ nedokázal dokázať... Trvalo hovadsky dlho, kým sme sa dostali na scénu aj my – Európania a začali robiť v raji neplechu...

Celý článok...

NOVÝ ZÉLAND - Južné Alpy, Fiordland, Queenstown,...

Katarína Šajbanová sa vydala na polročnú cestu po svete. Vo februári začala na Novom Zélande, pohračovala cez Thajsko, Malajziu, Indonéziu a Kambodžu do Vietnamu. Náročná, no nádherná cesta. Jej zápisky sa čítajú ako denník, plný zážitkov, skúseností, pocitov, ale aj užitočných rád. LKatka sa na Slovensko vracia v septembri, aby stihla odobriť posledné úpravy jej knihy, ktorá vychádza v októbri. Vyjde súčasne v slovenčine aj češtine, čo sa nepodarí ani mnohým renomovaným spisovateľom. Prirodzene, bude o cestovaní - tu je viac informácií o knihe  Bublina. No a teraz už hor sa do čítania - volá Nový Zéland.

Celý článok...

Cesta okolo sveta - Z Rotorua cez Taupo do Wellingtonu...

Katarína Šajbanová je cestovateľka telom i dušou. Vo februári sa vybrala na malú cestu okolo sveta, ktorá trvá už pol roka. Začala na Novom Zélande, pokračovala cez Thajsko, Malajziu, Indonéziu a Kambodžu. Pravidelne vám budeme prinášať jej zážitky, skúsenosti a užitočné rady z tejto náročnej, ale nádhernej cesty. Navyše, Katke vyjde už v októbri kniha súčasne v slovenčine aj češtine, čo sa nepodarí ani mnohým renomovaným spisovateľom. Prirodzene, bude o cestovaní - tu je viac informácií o knihe Bublina. No a teraz už hor sa do čítania - je tu druhá časť jej zážitkov.Cool

Celý článok...

Austrália - 98 (časť 4.)

Ráno sme sa zobudili do toho raja za plného svetla. Je to krásny pokojný kemp s chatkami, bungalovmi, prívesmi, skoro nikde nevidno ľudí, je tam pokoj, len vtáci robia krik. Najlepšia je pláž - viac ako kilometrový oblúk čistého piesku s lesom v pozadí, kde bijú vlny vhodné aj na surfovanie a je plne obsadená dvojicami v odstupoch asi po 200 metroch. Dá sa to nazvať skoro ľudoprázdno.

Celý článok...

Austrália - 98 (časť 3.)

Alice Springs – mesto, ktoré som poznal iba z názvu knihy v rodičovskej knižnici. Teraz tu odpočívam po ďalšom rušnom dni a musím konštatovať, že na také malé mesto (22.000) uprostred ničoho (in-the-middle-of-nowhere) je to celkom príjemná oáza.

Celý článok...

Austrália - 98 (časť 2.)

Ráno sme vstávali o 7:00, aby sme mohli vyzdvihnúť auto z požičovne. S cestovaním, platením, raňajkami a posledným nákupom sme stihli vyraziť až o dvanástej. Vyfasovali sme za 100 A$ na deň Toyotu 4-runner, čo nie je síce čistokrvný 4WD car, ale v prípade nutnosti vie ísť s pohonom na všetky štyri a s redukovanými rýchlosťami.

Celý článok...

Austrália - 98 (časť 1.)

Zajtra uplynie presne pol roka od môjho návratu z Veľkého slávneho výletu do Patagónie a dnes mi už šklbe celým telom na nejakú inú cestu. V tomto prípade som si perfektne istý tým, že pôjdem, ale neviem kedy. O niektorých dôležitých veciach sa rozhodujem tak, že nechám rozhodnúť za seba iných. V tomto prípade cítim, že sa všetko strhne veľmi rýchlo. Akonáhle dostanem výplatu s prémiami, balím ruksak a prchám.

Celý článok...

Bali 2004

Keď som sa dozvedel, že mám letieť na Bali, neprepadal som žiadnej eufórii. Bali pre mňa znamenalo turistickú destináciu, kam chodia tisíce austrálčanov na prázdniny za lacný peniaz. Moja predstava ostrova pozostávala výlučne z obrazu hotelov, diskoték a pláží. Mýlil som sa. Nie, že by tam neboli pláže alebo hotely, ale milo ma prekvapilo, že je tam aj kde-čo iné.

Celý článok...

Najčítanejšie články RSS

Najviac komentované RSS

Najaktívnejšie blogy RSS

Najnovší cestovatelia RSS

Partneri