blog.skrz.sk
Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty
Vyhraj super ceny od Ikaru. Založ si cestovateľský Blog na Skrz.sk a pridaj cestu alebo Článok. Bloguj na Skrz.sk každý 50. príspevok vyhráva!

Články • Slovensko (7) RSS

Turistické chuťovky na strednom Slovensku

Turistická edícia Po Slovensku sa teší veľkej popularite, pretože ponúka praktické knihy, ktoré slúžia ako dokonalý sprievodca.

Celý článok...

Cyklotrasy pre milovníkov jazdenia

Vydavateľstvo DAJAMA vydalo v edícii Po Slovensku tri cyklistické novinky: Podjavorinský kraj, Košice a okolie, a Tatry a okolie. Cyklistická sezóna opäť odštartovala, takže ponúkame 75 tipov na najkrajšie cyklotrasy.

Celý článok...

Divy Tatier

Vedeli ste, že Tatry vznikli vďaka nebeskej nehode? Dodnes tieto veľhory udivujú nielen ľudí, ktorí pod nimi žijú, ale aj návštevníkov z rôznych kútov sveta, ktorým sa do uší doniesli zvesti o nesmiernej nádhere tatranskej prírody. Tým, ktorí ešte nevedia, že Tatry sú naozaj udivujúce a krásne, je venovaná kniha Divy Tatier. A ako to bolo s tou nebeskou nehodou?

Celý článok...

Muránska planina ako na dlani

Národný park Muránska planina nemá veľkú rozlohu. Prejdete ho skrz-naskrz za pár dní. No jeho krásu spoznáte až vtedy, keď vystúpite na jeden z jeho vcholov. Naskytne sa vám totiž neopakovateľný výhľad. A na ktorý z kopcov treba vystúpiť?  Najradšej by som tie vrcholy obehal všetky. Čas je však môj zlý kamarát, a tak som teda rozhodol spoznať ich všetky takto literárne. Prinášam vám teda krátka zoznam najvyšších crcholov Národného parku Muránska planina.

Celý článok...

Ticho a tma v okolí Považskej Bystrice

Ukryté pred zrakom ľudí. Hlboko pod zemou. Len málokto vie o nich, len málokto vidí ich výzdobu a krásu, ktorú vytvára príroda niekoľko storočí.Okres Považská Bytsrica je známy najmä vďaka svojím krásnym sklaným scenériam Manínskej, Kosteleckej tiesňavy, Podskalského roháča, Klapov, Prečínskej skalky,... Strážovské vrchy tu vytvorili krásu, ktorú však veľa ľudí ani nevidí. Jedná sa o jaskynné systémy. Kdesa teda tieto "diery" nachádzajú?

 

Celý článok...

Sladké sny v Strážovských vrchoch

keď sa blíži noc...Pri svojich cestách po turistických chodníčkoch sa mi už neraz stalo, že sa mi chcelo po dlhej a únavnej ceste zdriemnuť. No ako správny Slovák som odmietol za hotel vyhadzovať peniaze. A tak som sa teda rozhodol vyhľadať zopár miest na prespanie, kde od vás peniaze pýtať nebudú... A garantujem vám, že väčšie dobrodružstvo ste nezažili...nie je predsa nič krajšie ako keď vás ráno prebudí šum stromov a štebot vtáčikov... len si dávajte pozor na medvede... Tak kde je teda možné nájsť v Strážovských vrchoch vhodné miesto pre dobrodružný, turistický spránok? Tých miest je viacej, prinášam vám kompletný zoznam chát, prístreškov a turistických útulní. Ku niektorým je síce ťažký prístup a viac vám zaberie hľadanie ako samotný oddych, no verím, že vám tento zoznam predsa len pomôže, bapríklad v prípade nečakaného dažďa... 

Celý článok...

Paláce Bratislavy

Krásavica na Dunaji odhaľuje aj dnes svoju starú tvár. Aj keď má už trocha viac vrások a pribudli jej nejaké nové plastické operácie, stále je nádherná. Stačí sa len lepšie pozrieť a uvidíte ju opäť mladú... Keď bola ešte kráľovská...

Celý článok...

Najčítanejšie články RSS

Najviac komentované RSS

Najaktívnejšie blogy RSS

Najnovší cestovatelia RSS

Partneri